مجله تصويري
کد خبر: ۷۸۸۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴
مدیرکل بنیاد شهید لرستان:
مدیرکل بنیاد شهید لرستان:

برای هر میز مسئولان بیش از 70 شهید داده ایم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: مسئولان باید قدر این ها را بدانند چرا که امروز برای هر میزی بیش از ۷۰ شهید داده ایم.

به گزارش منار، مراد روشنی ظهر امروز در همایش گرامیداشت فتح خرمشهر در خرم آباد اظهار داشت: آزاد سازی خرمشهر پس از 19 ماه یک رویداد بزرگ در تاریخ ایران اسلامی و حاصل فداکاری های شهید جهان آرا و سایر فرماندهان و بسیجیان بود.

وی عنوان کرد: در آن ایام دانش، درک و معرفت نوجوانان ما عمیق شده و می دانستند چه راهی را انتخاب کرده اند برخی شناسنامه ها را دست کاری می کردند و پیش از عملیات خرمشهر در همین پادگان امام حسین(ع) خرم آباد با گریه نوجوانان را از اتوبوس پیاده می کردند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان ادامه داد: نوع نگرش مردم به گونه ای بود که با یک اشاره امام(ره) خیل جوانان مشتاق و عاشق سر از پای نمی شناختند و این روحیه در تک تک افراد تبدیل به موج و سیلی شد که قدرت نظامی در برابر آن یارای مقاومت نداشت.

روشنی با تاکید بر اینکه کسی باور نمی کرد خرمشهر با آن همه استحکامات فتح شود، تصریح کرد: روز سوم خرداد سال ۶۱ در حافظه جهان ثبت شده و تا زمانی که این ملت معتقد باشند هیچ قدرت نظامی در ذهن خود نمی گنجاند به این کشور حمله کند.

وی با بیان اینکه در انتقال این فرهنگ به آیندگان و نسل های آینده باید کوشید، افزود: مسئولان باید قدر این ها را بدانند چرا که امروز برای هر میزی بیش از ۷۰ شهید داده ایم و باید قدر این خون ها را دانست باید به معنای واقعی دلداده  فرهنگ ایثار و شهادت بود و این در روح و فرهنگ مردم ما عجین شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک